fbpx Michal Leczycki | Gokhale Method® - Primal Posture™ for a Pain-Free Life
Sign up for our Positive Stance™ Newsletter

Michal Leczycki

 
Contact Information:
  [email protected]
48515177359
   
Teaching Languages:
  Polish
   
Locations:
   Warsaw, Poland
  • Klaudia Śledzińska
    "Gokhale Method® zainteresowałam się w 2020 r., gdy ból znacznie ograniczał moje codzienne funkcjonowanie. W tym czasie kontakt z nauczycielem możliwy był jedynie on-line. Korzystałam więc z dostępnych w sieci materiałów, kupiłam książkę Esther Gokhale „8 kroków do pozbycia się bólu...Read more

Biography

Michał came across Esther Gokhale's lectures on YouTube when he was looking for a method for chronic back and joint pain. His next step was to purchase Esther's book (published in Polish) 8 Steps to a Pain-Free Back and hence the first attempts to correct his posture. This brought him enormous relief and gave him the impetus to explore the remaining elements of the Gokhale Method. The Gokhale Method turned out to be an ideal basis on which Michał could build subsequent levels of physical activity.

It was hard for him to believe that something so universal was so little known in Poland; hence he is proud to be Poland's first Gokhale Method Teacher and loves sharing the method with others.

Szukając sposobu na przewlekłe bóle pleców i stawów, Michał natrafił na wykłady Esther Gokhale na YouTube Kolejnym krokiem był zakup wydanej po polsku książki Esther pod tytułem "8 kroków do pozbycia się bólu pleców" i co za tym idzie pierwsze próby samodzielnej korekcji postawy. Przyniosło mu to ogromną ulgę i dało impuls do zgłębienia pozostałych elementów Metody Gokhale. Metoda Gokhale okazała się idealną bazą, na której Michał mógł budować kolejne poziomy aktywności fizycznej. Trudno mu było uwierzyć, że coś tak uniwersalnego jest w Polsce tak mało znane; dlatego jest dumny z tego, że jest pierwszym w Polsce Nauczycielem Metody Gokhale i uwielbia dzielić się tą metodą z innymi.

Michal's In-Person Offerings

Request Private Instruction


mazowieckie

Warsaw, MZ

Free Workshops
Open Spots
Free Workshop - Warsaw - MZ - Aug 17 Saturday, August 17, 2024, 6:00pm Open


Miss a class in your city?
Request a class!